Duyurular

Hükümet Batı Yanlısı Atatürkçü Politikayı Severek Uguluyor

Mili Gazetenin “AB Kulübü Değil, Kur’an Ahlâkı” Manşeti ile gündeme getirdiği Milli Eğitim Bakanlığı’nın liselerde uygulamaya koyduğu uygulama için Mili Gazeteye demeç veren Ahmed Kalkan;

Hükümet Batı Yanlısı Atatürkçü Politikayı Severek Uguluyor Dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın liselere yönelik geliştirdiği projeler kapsamında ‘AB Kulübü’ adı altında yeni bir uygulama başlatması tepkilere neden oldu. Sessiz sedasız bir şekilde uygulanmaya başlanan proje İmam Hatip Liselerini de kapsadı. Öğrencilerin bu projeyle kendilerini geliştirilecekleri Milli Eğitimi Bakanlığının kendi sitesinde yayınlanırken öğrenciler henüz AB Kulübünün ne işe yaradığını dahi bilmiyor. Veliler ise endişeli…

Fatih YEDİER

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Avrupa Birliği ile birlikte geliştirmiş olduğu zararlı projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Bakanlık başta İHL’ler olmak üzere liselere ‘AB Kulübü’ açarak gençlere yönelik alenen Avrupa Birliği propagandası yapıyor. AB Kulüpleri gençlerimizi milli ve manevi değerlerle değil AB’nin değerleriyle yetiştirmeye kapı aralıyor. Bakanlığın talimatıyla liselerde kurulan bu kulüpler aracılığıyla gençlerimiz adeta asimile ediliyor.

AB Kulüpleriyle alakalı gazetemize konuşan Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, “Türkiye’de aslında eğitim sisteminin temeli problemli. Yapılan tercihler problemli. Türkiye’de Lozan antlaşmasıyla birlikte islamsız eğitim ön görülüyor. Bu da halen devam ediyor. Türkiye 1959 yılından beri AB’ye girme çabası içerisinde. Şuan ki mevcut hükümet AB Bakanlığı kurdu. Bu hükümetin İslam Birliği kurma gibi bir çabası olamaz, bu hükümet Avrupa Birliğinden yana. Çünkü tercihleri AB istikametinde…” dedi.

İslamdan Uzaklaştırma Çalışmaları

“Bu milletin gözbebeği gibi koruduğu nesli AB yok etmek istiyor.” diyen Akkiraz, “Bizim gençlerimizin ahlaki değerleriyle Avrupa’nın ahlak değerlerini pekiştirmek istiyorlar. Sokaklarda travesti kartvizitleri dağıtılıyor. Bu yapılan ahlaksız davranışların her biri Avrupa Birliğinin birer parçasıdır. İslami değerlerimizden uzaklaştırma çalışmalarıdır. AB Kulüplerinin kurulması bugünkü iktidarın aciziyetini gösteriyor.” açıklamasında bulundu.

Bu Nesil İlk Önce Hükümeti Boğacak

Biz ÖĞDER olarak buradan hükümete sesleniyoruz: “Sizin yönetiminize emanet edilen makamlarda ifsat çalışmaları yapmayın. Bunun vebalini öteki dünyada veremezsiniz. Çocuklara ilim öğretin. Şuan ki Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliğine teslim edilmiş durumda. Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığını mevcut olan yönetim yönetmiyor. AB Kulüpleri AB sevdasının neticesidir. Zaten bizim kitapların içerisinde neler olacağına AB karar veriyor. Kitapların içerisine Allah (c.c) için bir şey koyalım dediğimizde kabul etmiyorlar. İtibarları zedelenirmiş. Eğer genç nesillerimizin ahlaki değerleriyle oynarlarsa bu nesil ilk önce bugünkü hükümeti boğacak. Gezi olaylarında olduğu gibi…” diyerek ağır eleştirilerde bulundu.

Gençler İfsad Ediliyor

Eğitimci Yazar Ahmed Kalkan ise, “AB uğruna bu tür kulüplerinin liselere kadar girmesi benim açımdan sürpriz değil. Hükümet, Batı yanlısı Atatürkçü politikayı severek uygulamaya devam ediyor. Halkın olumlu bulduğu ve “geliyor, az kaldı!” dediği, İslâm değil, tam Batılı olmak. Batıdaki özgürlük, Batıdaki gibi askerlerin kışlasına çekilmesi, Batı gibi dini hayata hâkim olmaktan çıkarıp laiklik ve demokrasi ile sentezleyerek içini boşalttıktan sonra dinle barışık yaşamak. Kur’ân-ı Kerim, Hıristiyan ve Yahudileri dost kabul etmeyi yasaklamış kimin umurunda? İslam Birliği yani Müslümanların birliği değil, Avrupa Birliği diyorlar. Medine kriterleri değil, Kopenhag kriterleri diyorlar. Bu tür din algısına sahip olanlardan da bu beklenir. Gençler gerek eğitim sistemindeki bozukluk ile gerek ise bu tür faaliyetler ile ifsad ediliyor” ifadelerini kullandı.

Ab Kulüpleri Değil, Kur’an Ahlâkı

Araştırmacı Yazar Ahmet Turgut Ulucak da, “Batı’ya karşı sürekli özenti haline getirilen gençlerimiz, modernizmin etkisi ile fıtratın değerlerinden kopartılıyor. Bu tür faaliyetler ile Yahudilişme ve Hıristiyanlaşma her açıdan Müslümanlar açısından ciddi tehlikeler oluşturmaktadır. Henüz gelişim çağındaki gençlerimiz üzerinden bu tür sinsi planlar yapılması ileride vahim tablolar ile karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Gençlerimiz AB kulüpleri ile değil, Kur’an ahlâkı ile yetiştirilmelidir. İdeallerini hakikat ile oluşturmaya çalışan bir gençlik inşa etmeliyiz. Düşünen ve sorgulayan insan batının en korktuğu insan karakterleridir. Bu tür kulüplerden alabildiğine uzak durulmalı ve kendi değerlerimiz ile gençlere yeni alanlar oluşturmalıyız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu