Sosyal Faaliyetler_Activity-Detail

“Yardım Kardeşliği” Ekibi Deprem Bölgesine İlk Yardımları Ulaştırdı

Yardım Kardeşliği çağrısıyla bir araya gelen bazı İslami kuruluşlar Van depremi mağdurlarına yönelik yardım çağrısında bulunmuştu. İlkav, Hay-Der, Kalem-Der, İmkander, Akmer, Kur’an Nesli Kültür Merkezi ve Zeynep-Der’in ortaklaşa başlattığı kampanya kapsamında bölgede ilk ziyaretler gerçekleştirildi. Mehmet Pamak, Ahmed Kalkan, Hamza Er ve Ankara İLKAV yönetiminden gelen heyet Van merkezi ve Erciş’te bölgeyi gezerek depremin ilk gününden itibaren çalışmalarını sürdüren İslami kurumların yardım merkezlerini ziyaret ettiler. Bölge halkı ile dertleşerek sorunlarını dinleyen heyet, toplanılmış olan Kurban bağışlarını ve nakdi yardımları mağdur ailelere teslim ettiler.

Heyet adına açıklamada bulunan Ahmed Kalkan, İslami duyarlılığı olan kardeşlerimizin ilk günden başlattığı gayretli çalışmaların bölgedeki acıları hafiflettiğini ve bu yaklaşımın kardeşlik bağlarını güçlendirdiğini ifade ederek, rahatsız olan tüm odaklara rağmen Müslümanların bölgeye sahip çıkmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Olayın ilk sıcaklığı ile bölgeye gönderilen bazı malzemelerde yığılma olduğu, ancak çok kısa süre içerisinde bölgede ciddi gıda probleminin yaşanabileceği tespitinde bulunduklarını ifade eden Kalkan, bozulmayan gıda ve çocuk maması ürünlerinin bölgeye kontrollü bir şekilde gönderilmesinin kesintisiz devam etmesinin elzem olduğunu açıkladı.

Bu kapsamda “Yardım Kardeşliği” organizasyonunun mevcut yardımlar ile birlikte gıda yardımlarına ağırlık vereceği ve toplanan yardımların Kurban bayramından sonra ikinci bir ekiple bölgeye gönderileceğinin planlandığı duyuruldu.

İLKAV Ankara
İrtibat: 0312 229 79 76

Hay-Der Fatih/İstanbul
İrtibat: 0212 491 07 44

Kalem-Der Ümraniye/İstanbul
İrtibat: 0216 520 25 80

İmkander Fatih/İstanbul
İrtibat: 0212 488 66 06

AKMER Armutlu/Sarıyer/İstanbul
İrtibat: 0530 820 88 98

Kur’an Nesli K.M.
İrtibat: 0536 481 97 06

Zeynep-Der İzmit/Kocaeli
İrtibat: www.zeynepder.org

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu