Sosyal Faaliyetler_Activity-Detail

Gazze’ye Destek Yürüyüşü Yapıldı

Ümraniye Filistin Dayanışma Platformunun düzenlediği Gazze’de direnin Müslümanlara destek yürüyüşü gerçekleştirildi. Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksinin önünde saat 22:00 da toplanan kalabalık Müslümanlar sloganlar eşliğinden Ümraniye meydana kadar yürüdü.

Meydanda yapılan programda ilk önce Kur’an tilaveti gerçekleştirildi.

Okunan Kur’an’ı Kerim’den sonra platform adına Ahmed Kalkan hoca bir konuşma yaptı, Konuşmasında Müslümanların Gazze’de direnen Hamas’a destek olmaları gerektiğini hatırlatan Kalkan, Özellikle suskunluğa boğulan sözde Müslüman ülkelerin liderlerine seslenerek, bu suskunluklarının bedelini ağır bir şekilde ödeyeceklerini ifade etti.

Ahmed Kalkan konuşmasında İsrail ile mücadelenin başarılı olabilmesi için, önce içerimizdeki İsrail ile mücadeleyi başarabilmemiz ve İsrail’e destek sağlayan bütün ülkeler başta olmak üzere şirketleri de boykot etmemiz gerekir dedi.

Kalkan konuşmasında son olarak Kur’an’ın ortaya koyduğu tevhid akidesi etrafından Müslümanların kenetlenmesi gerektiğini hatırlatarak, tevhid akidesine sahip olan Müslümanlara ile vahdet olmamız gereklidir dedi.

Ara ara atılan sloganlar  eşliğin de devam eden program, Platform adına Hasan Atag’ın yaptığı konuşma ile devam etti.

Atag, konuşmasında Gazze’nin Müslümanlar için stratejik ve dini önemi olduğunu hatırlatarak bütün Müslümanların Gazze direnişine sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti.

Yine, terör devleti İsrail’in yaptığı alçakça saldırılarda çocuk ve kadın demeden katlettiğini, yaklaşan bayramda büyüklerinin ellerini öpecek çocuk, elleri öpülecek anne ve baba bırakılmadığını ifade etti.

İsrail’e destek veren ürünlerin boykot edilerek alınmaması gerektiğini, bu ürünlerin tüketilmesi durumunda Gazze’li kardeşlerimize atılacak bir mermi alındığının farkında olunması gerekir dedi.

Son olarak yapılan dualar ve atılan sloganlar eşliğinde program sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Enter Captcha Here :

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu