Sosyal Faaliyetler_Activity-Detail

Ortadoğu’daki Katliamlar Esenyurt’ta Protesto Edildi

Cuma namazı cıkışı Esenyurt Cumhuriyet meydanında toplanan Müslümanlar ellerinde Rabia sembolleri ile “küfür tek millettir”, “zulme karşı omuz omuza”, “katil Esed Suriye’den defol”, “katil Sisi Mısır’dan defol”, “darbeci zalimler hesap verecek”, yazılı dövizler ve çeşitli pankartlarla birlikte “kahrolsun ABD emperyalizmi”, “Esenyurt’dan İhvana direnişe bin selam”, “yaşasın küresel intifada”, “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık” gibi sloganlar atarak Mısır ve Suriye özelinde Ortadoğu’da yapılan katliamları ve Müslüman coğrafyalarda oynanan kirli ve kan dolu oyunları telin etti. Birr Nesil Derneğinin organizasyonunda tertiplenen ve bölgede bulunan İlkadım Derneği, Akdav-Esenyurt ve Huzur-Der‘inde destek verdiği, eylemde çevre derneklerden Kur’an Nesli Kültür Merkezi‘nden temsilciler de hazır bulundu.

Mevlüt AKBAL‘ın yapmış olduğu selamlama konuşmasının ardından İlkav (İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı) başkanıMehmet PAMAK söz aldı.

Akbal yaptığı konuşmasında Esenyurtlu Müslümanlar olarak “müminler ancak kardeştir” buyruğundan yola çıkarak mazlumdan yana tavır sergileyerek Allah’a olan şahidliğimizi ve sorumluluğumuzu yerine getirmek adına burada toplandığımızı belirterek, geçmişten beri halkı müslüman olan ülkelerde dolaylı ve direkt olarak sürekli katliamlar terör ve darbeler üreten, batılı emperyalist müstekbirler ve esas destekci yönlendirici teşvikci ve asıl aktör büyük şeytan ABD’dir açıklamasında bulundu. Katil ABD ve onun yardakcıları İsrail ve Nato ülkelerinin karşısında Müslüman Mısır ve Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtti.

Katılımcılara ve destek veren STK’lara teşekkür ederek konuşmasını sonlandıran Akbal sözü Mehmet Pamak‘a bıraktı.

Pamak konuşmasına Rabbimiz Suriye’de Mısır’da Filistin, Afganistan, Çeçenistan ve bütün beldelerdeki mazlum Müslüman halkları zalim,kafir tağuti diktatörlere işgalcilere despotlara emparyalistlere karşı galip ve muzaffer kılsın İnşaallah diyerek başladı.

Müslümanların yaşadığı ülkelerde darbeciler, demokratik emparyalistler var nerede bir despotizm diktatörlük varsa arkasında demokratik ülkeler var bu gidişin asıl sebebinin Kur’an dan uzaklaşıldığı Allah’ın ipi Hablullaha sarılmak yerine demokrasi gibi batıl ideolojilere sarılmaktan kaynaklandığını belirtti.

Tarihsel süreçte Kur’an (mehcur) terk edilmiş bırakıldı.Allah’ın inzal edilmiş ipine (Hablullah’a) topluca sarılmaktan uzaklaşıldı. Resulullah’ın (s) şahidliği, örnekliği ve mücadele sünneti terk edildi ve cahiliye yeniden üretildi. Tarihsel süreçte uydurulan ya da başka felsefe ve dinlerden alınan bid’at, hurafe ve İsrailiyatlar karıştırılarak farklı ipler üretildi. Bundan sonra, insanlar, Allah’ın ipi yerine, haktan unsurlar da taşıyan, hak-batıl karışımı “ılımlı” İslam algılarına (statüko dinleri) dayalı üretilmiş iplere çağırıldılar.
Tek yol ve kurtuluş Kur’ani bir uyanış, Kur’ani bir inkilabla Resulullah’ın (s) sünnetine ve Hablullah’a sımsıkı topluca sarılmakla mümkün olacaktır.

Kuklalaştırarark avuçlarının içine aldıkları, bürokratların yargının da tıpkı Türkiye örneğinde olduğu gibi ellerinde olduğu ülkelerin ordularını kullanarak İslami olana hazımsızlığından dolayı her türlü vicdansızlığı yapabilecek aşağılık bile denilemeyecek alçak zalimler katliamlar işlemekten geri durmadılar, bu ülkede de darbe yapmaya çalışan ordu mensublarının Fatih camisini nasıl bombalarız gibi eylem planları yapmaya çalıştığını hatırlatarak sözlerini sürdürdü.

Müslümanın önünde iki yol var biri demokratik yol biri şiddetete başvurmak gibi ve ikisininde İslami ve Müslümanca bir yol olmadığını Müslümanın yolunun tevhidi davet tebliğ eğitim vahye şahidlik ile Kur’an ve Resulün sünnetini kuşanarak toplumu Kur’anla buluşturmak olduğunun altını çizdi.

Suriye Mısır ve dünya genelinde Müslümanları katletmek için her türlü kahpeliğe başvuran emperyalist zalimlerin bugünlerde müdahele tartıştışmalarının da kendi çıkarları doğrultusunda olduğunu vurgulayarak Kur’ani bir yönetim fıtri bir hayat nizamı için Kur’anı hayata ve hayatlara hakim kılma adına mücadele eden öbeklerin varlığından rahatsızlık duyarak bu minvalde cehd eden Müslümanları ortadan kaldırıp yerine laik demokratik işbirlikci yönetimler kurmanın telaşesinde olduğuna işaret ederek İnşaallah rabbimiz bizlere Müslümanları birbirine kırdırma oyunlarına karşı bütün bu oyunları bozup emperyalistlere karşı birlik olup onların oyunlarını yüzlerine çarpmayı nasip etsin, İnşaallah rabbimiz bizler bu zalim despot diktatörlere karşı muzaffer ve bizleride onlara yardımcılar kılsın diyerek konuşmasını tamamladı.

Katılımcılara tekrar teşekkür edilerek basın mesubuna açıklama metinleri dağıtılarak dağıtıldıktan sonra eylem son buldu.

Küre Medya/Olcay DURGUN 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Enter Captcha Here :

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu