FaaliyetlerMuhtelif FaaliyetlerVideolar

Geleneksel Ramazan İftarı 2018

Kalemder, her yıl ramazan ayında yaptığı Geleneksel Ramazan İftarı programını gerçekleştirdi. 20 Mayıs 2018 Pazar günü Salon Elmira’da yapılan iftar programı, gelen davetlilere iftar öncesi Mehmet Pamak hocanın yaptığı nasihatler ile başladı.

İftar vaktinin gelmesiyle beraber, namaz için Sahra-i Kebir camiine geçilerek namaz ikame edildi. Namazdan hemen sonra iftar salonumuza hareket edilerek yemekler yenildi. Yemek ikramından sonra Kalemder’in organize ettiği program gerçekleştirildi.

Halid Kaya’nın sunuculuk yaptığı program, Muaz Hocanın Kur’an Tilaveti ve Yusuf Kaya’nın da okunan ayetlerin meallerini okumasıyla başladı. Daha sonra Ahmed Kalkan hocanın sunumuna geçildi. Ahmed Kalkan hoca konuşmasında şu hususları gündeme getirdi;  Kur’an ayı olan Ramazan ayının Müslümanlarca iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Ahmed Kalkan hoca, “Kur’an’dan uzaklaştık. Çok fazla Kur’an okumuyoruz. Bu ayda Kur’an okumayı sadece mukabele okumak olarak anlayanlar var. Kur’an-ı gereği okumak, okuduğumuzu anlamak ve anladığımızı yaşamak zorundayız. Kur’an aynasında kendimize çeki düzen vermeliyiz. Hayatımızın her alanına değmeyen, nakşetmeyen bir Kur’an bir anlam ifade etmez. Bu yüzden Kur’an ayını iyi değerlendirelim” dedi.

Müslüman dünyasının içinde bulunmuş olduğu durumu da değerlendiren Ahmed Kalkan hocanın konuşmasında geçen bazı başlıklar şu şekilde:

Ümmet ümmet olmadığı sürece daha çok sorunlarla karşılaşacağız!..

Bir türlü güçlerini birleştiremeyen, ne yapacağını bilmeyen bir toplum haline geldik!..

Sahabelerle yarışması gerekenler bugün birbirleriyle apartman daireleriyle yarışıyor!..

Zihinlerimiz işgal altındadır. Zihni işgal altında olanlar Kudüs’ün işgalini nasıl kaldıracak!..

Cep telefonlarıyla samimi olanlar, Allah’ın kitabı ile samimi olamıyorlarsa, internette gezindikleri zaman kadar Allah’ın kitabında gezinmiyorlarsa vay hallerine!…

Süper Lig kupası, Ziraat Türkiye Kupası, şampiyonluk kupası derken; Ahiret kupası unuttuk!!!

Ahlaki noktada kıyametimiz kopmuştur!..

Ben ölünce, sen ölünce, biz ölünce başkalarının kıyameti kopmuş kimin umurunda!!!

Öldükten sonra iki şey söyleyeceğiz. “İyi ki yapmışım”, “Keşke yapmasaydım”

Son zamanlarda Peygambersiz bir Kur’an, Kur’ansız bir İslam projeleri üretenler var!!!

Müslüman gibi ölmek için Müslümanca yaşamak gerek!…

İslam’ı yaşamada son on yılın bile gerisindeyiz. Dün doktor konumunda olanlar bu süreçte hasta rolü oynuyor!…

Ahmed Kalkan hocanın sunumundan sonra, Abdullah Bitim’in neşit okumasıyla program devam etti. Kalemder’in kısa tanıtımı ve faaliyetlerini konu alan bir slayt gösterisi yayınlandı. Program Abdullan Bitim’in okuduğu neşitlerle sona erdi.

Kalemder olarak kurmuş olduğumuz kardeşlik soframıza iştirak eden bütün dostlarımıza teşekkür ediyor, Rabbimizden kendilerine Rahmet ve bağışlanma diliyoruz. Ayrıca, davet etmeyi unuttuğumuz dostlarımızdan da haklarını helal etmelerini istiyoruz.

Programın Video Kaydını Siz Değerli Takipçilerimizin İstifadesine Sunuyoruz

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu