FaaliyetlerMuhtelif FaaliyetlerVideolar

Bir Yaşam Biçimi Olarak Şehadet Programı Yapıldı!

Kalemder ve Mescid’i Ma’ruf’un organize ettiği “Bir Yaşam Biçimi Olarak Şehadet” programı yapıldı!

Müslümanların Şahitlik misyonunu ve böyle bir misyonun neticesi olarak gerçekleşecek olan Şehidliği gündeme taşımayı amaçlayan program 24 Şubat 2019 Pazar günü İstanbul/Üsküdar/Yavuztürk Mahallesinde bulunan Sancak Evsane Salonlarında icra edildi.

Sunuculuğunu Musatafa Ulucak’ın yaptığı program, Talha Kalkan’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim, Yusuf Kaya’nın da okunan ayetlerin meallerini okumasıyla başladı.

Daha sonra İzmir Özgün-Der adına Hamza Akdeniz, Köklü Değimi camiası adına da Mahmut Kar’ın selamlama konuşmalarıyla programa devam edildi.

Akabinde Ahmed Kalkan hocanın sunumuna geçildi. Şahid olarak yaşayanlar nerede ölürse ölsün şehid olacaklarını, şahid olarak yaşamayanlar ise cephede bile ölseler şehid olamayacaklarını, dolayısıyla önemli olanın ve şehadeti de getirecek olanın, şahid gibi yaşamayı başarabilmek olduğunu gündeme getiren Ahmed Kalkan’nın konuşmasında sonra Şehidlerin hayatlarını konu alan sinevizyon gösterisine geçildi.

Daha sonra, İbrahim Halil Varol’un seslendirdiği (“Kızıl Kana Boyanırsam”, “Ey Şehadet” ve “Sarardı Yapraklar”) şehadet ezgileriyle programa devam edildi.

Program da daha sonra Ahmet Turgut Ulucak hocanın sunumuna yer verildi. Müslümanların yaşadığı savrulmaların şahidlik ve şehadeti gündeme getirmenin daha bir önem arzettiğini ifade etti. Şehadet söyleminin bir slogan olmaktan çıkarak yaşam alanlarımızda ispatlanmasının gerektiğini gündem getiren konuşmasının ardından, Onur Özdemir kardeşimizin seslendirdiği şiir dinletisine geçildi.

Duygu dolu şiir dinletisinden sonra, Mısır’da yaşanan zulümleri konu olan kısa video gösterisi yapıldı.

Programa daha sonra sırasıyla Abdullah Tekin’in seslendirdiği “Müslüman Olmak” ezgisiyle, daha sonrada Abdullah Bitim’in seslendirdiği “Şehadetle Güleyim” ezgisiyle devam edildi.

Son olarak Halid Kaya’nın yaptırdığı dua ile program sona erdi. Atılan sloganlar ve tekbirler eşliğinde yaklaşık olarak iki saat süren program hava koşullarını iyi olmamasına rağmen yoğun bir katılımla saat 22:15 de sona erdi.

Programın Video Kayıtlarını İstifadenize Sunuyoruz!

Birinci Bölüm;

İkinci Bölüm:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu