Duyurular

Mısır’da Yaşanan Katliamı Lanetliyoruz

Mısır’da son gelişen olaylara sessiz kalmayan Kur’an’a Davet Platformu bir basın açıklaması yayınlayarak yaşanan kalliamı kınadı ve direnen Müslüman Mısır halkının yanında olduklarını kamaoyuna duyurdu. Yayınlanan basın açıklamasının tam metni aşağıdaki gibidir.

Basın açıklamasının tam metni:

 Mısır’daki Katliamı Lanetliyor, Kardeşlerimizin Yanında Olduğumuzu İlan Ediyoruz

Mısır’da diktatör yönetimlerin sonuncusu olan Hüsnü Mübarek’in, 25 Ocak 2011’de başlayan halk ayaklanmaları sonucunda devrilmesi sonucunda yapılan seçimlerinin ardından iş başına getirilen Müslüman Kardeşler’in temsilcisi Muhammed Mursi’ye ve temsil ettiği değerlere yönelik başlatılan saldırılar bugün en kanlı uygulamalarını ortaya koydu.

Mısır’ın halk iradesiyle seçilen ilk ve tek Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’yi emperyalist ve Siyonist güçlerin çıkarları doğrultusunda görevden uzaklaştıran ordu güçleri Mısır halkının Rabiatül Adeviyye meydanındaki direnişini kırmak için katliamlara başladı.

Mısır halkının iradesini hiçe sayan darbeci zihniyet, askeri müdahaleye boyun eğmeyen milyonlarca Müslüman Kardeşler mensubuna karşı, darbe yanlılarının meydanlara inmesi çağrısıyla ülkeyi bir iç savaşa sürüklemeye yeltenmiştir. Bu girişime halktan ciddi bir destek gelmemesi üzerine direnişi kırmak için namlularını darbeye direnen sivil halka yönelten katiller büyük bir katliama sebep olmuşlardır.

Mısır’da cuntanın polis ve askeri, baltacı çetelerin de desteğiyle Rabiatul Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı Müslümanlara ateş açıp, gaz bombasıyla müdahale etmiş, meydanda bugüne kadar Kur’an’la, namazla, oruçla, sabırla direnen Müslüman kardeşlerimize yönelik başlatılan bu alçakça saldırı sonucunda 200’ü aşkın kişi hayatını kaybetmiş, 5000’e yakın kişi ise yaralanmıştır.

“Onların ateşi varsa bizim Aziz ve Cebbar Allah’ımız var”, “Kan aktığında semavat müdahale eder” ifadeleriyle takdir edilen bir duruş sergileyen Mısır’lı kardeşlerimiz, darbeye karşı onurlu bir direniş göstermiş, bütün liderleri gözaltına alınsa, hapishaneler doldurulsa dahi bu mücadeleden vazgeçmeyeceklerini ispatlamışlardır.

Bizler, Hasan El-Benna ile başlayan ve Seyyid Kutub’la devam eden İslamlaşma sürecine yönelik endişe ve kaygılar üzerine kendisine sarılanan darbe girişimlerinin artık zalimlerin işini görecek bir araç olmadığını ispatlamak için dik duran Mısır’lı kardeşlerimizi selamlıyoruz.

İslami olandan umutların kesilmesi adına küresel güçlerle birlikte yürütülen bu projeye karşı bölge Müslümanlarını dayanışmaya davet ediyor, Demokrasi putunun yenmesi pahasına ABD, AB, Suud, BAE ve Mısır’ın yerli darbecileri tarafından yok edilmeye çalışılan İslami değerlerimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Günlerdir “Allah’u Ekber” nidalarıyla darbeci zorbalara karşı onurlu bir direniş sergileyen, Namaz ve Oruçlarıyla İslami kimliklerini, geleceklerini korumaya çalışan kardeşlerimizden hayatını kaybedenlere Rabbimizin mağfiret etmesi ve onları Şehidler zümresinden kabul etmesi için dua ediyoruz.

Tezgâhlanan bu tür oyun ve senaryolara karşı toplumu duyarlı olmaya davet ediyor, Müslümanlar olarak Tevhidi çizgimizden ve değerlerimizden asla vazgeçmeden ilkeli bir örneklik gösterilmesi gerektiğini hatırlatıyoruz. 

Kafirler bilsinler ki, Allah’tan başka korkulmaya değer hiçbir merci olmadığını unutmayan Müslümanların, Tevhidi değerlerle ördüğü İslami hareketler inşallah dünyanın hiç bir yerinde engellenemeyecek ve Allah nurunu onlar istemese de tamamlayacaktır.

KUR’AN’A DAVET PLATFORMU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu