Muhtelif Faaliyetler

Geleneksel Ramazan İftarımızı Gerçekleştirdik!

Kalemder’in her yıl gerçekleştirdiği Ramazan iftarı bu yılda Ümrenye Mesire Alanında gerçekleştirildi. 

Program, ilk önce Rabbimize yönelişimizin simgesi olan akşam namazı ikame edilerek başladı. Kılınan namazdan sonra müminlerin beraberliklerinin ve paylaşımlarının bir göstergesi olarak hep beraber iftar yapıldı. İrtar yemeklerinin berabece yenilmesinden sonra yapılan çay ikramları eşliğinde  Ahmed Kalkan hocamız kısa bir konuşma yaptı.

Ahmed Kalkan hoca misafirlere hoş geldin dediketen sonra  konuşmasında şunları söyledi; Müminlerin Allah’a kaşı yönelişlerinde samimi olmaları gerektiğini ifade ederek konuşmasına şu şekilde devam ettti; Müminler ihtilaf edebilirler ama hiç bir zaman bu ifatilaflarını birbirlerinden uzaklaşmanın, ayrı durmanın bir sebebi haline getirmemeliler dedi. Ümmeti oluştumak için bunun olmazsa olmaz bir zorumluluk olduğunun altını çizdi.

Müminler düşmanlıklarını basit iftilaflardan dolayı birbirlerine yönetmemeleri gerektiği hatırlatarak, düşmanlığın ancak Allah ve onun değerlerine karşı düşmanlık yapanlara karşı yapmaları gerekmektedir dedi. Bugün bunun tam tesi bir durum sergilendiği için müslümanların zillet içerisinde olduklarını görmekteyiz dedi. Son olarak Kalemder ile de ilegili bilgileri misafirlerle payşaltıktan sonra davetimize icabe edenlere Allah’ın rızalığını dileyerek konuşmasını bitirdi.

Yapılan hasbiheller ile birlikte program son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu