Yazılar

Müslümanın bayramı, kafirin bayramı

Müslümanın bayramı, kafirin bayramı

Müslümanın üç bayramı vardır; ramazan bayramı, kurban bayramı ve ölünce Rabbine kavuşup cennete gittiği zamanki bayram.

Kafirin bayramı çoktur; lakin onunda bayramı ölünce biter. Hep dünyada zevkine göre yaşar onun bayramı ise dünyadan öteye geçmez.

Müslüman her daim Rabbisinin bak dediği yerden bakar, gör dediği yerden görür. Ramazanda O’nun dediğini yapar. Oruç tutar hem midesine, hem diline, hem gözüne sahip çıkar. Merhamet eder;Hem kendisine, hem ailesine, hem yakınlarına hemde çevresine çünkü Rabbi öyle emretmiştir. O’nun emirleri doğrultusunda hayatını idame ettirir.

Kafir ise müslümana iftar verir, bir taraftanda onu sömürür ve öldürür. Çünkü yeryüzünde fitne ve fesat çıkarır,ifsad eder vede bozgunculuk çıkarır. İsrail her ramazanda gazzeyi bombalar sonrada ramazanı tebrik eder. Onlar için en iyi Müslüman ölü olandır.

Müslüman ıslah eder, ihya eder, infak eder, merhamet eder, Rahmet nazarı ile bakar.
Kızdığı zaman bile ağzından kötü söz çıkmaz, alçalmaz, nefiste olanı affeder. Allah’ın dini için dik durur, eğilmez izzetlidir. Kur’an ve sünnet ışığında Resülün örnekliğinde bir yol tutar.

Kafir hep düşmandır kendinden olmayana. Başkasında olanın kendisinin olmasını ister aç kalsın, susuz kalsın önemli değil. Balinaya karşı mehametlidir karaya vurunca onu kurtarmak için yarışırlar. Hayvanlara değer verdikleri kadar kendisinden olmayan insanları önemsemezler. Çıkarları doğrultusunda hareket ederler. Çıkarları ne gerektiriyorsa o kadar adil davranış gösterirler. Yüzlerinde sahte masum maske vardır.

Kurban ve ramazan bayramı müslümanların en hoşnut olduğu zamanlardır. Allah bu bayramlarda sekinet indirir. Kafirin kalbi bile yumuşar onlarda kısa dahi olsa bayramlardan etkilenirler. Bizdeki müşrikler oruca ve kurbana sürekli saldırırlar ve onlarda et bayramı ve şeker bayramı olarak kutlarlar. Biz müslümanlar sayesinde bayramlarda tatil bile yaparlar.

Biz müslümanlara bayramları çok görerek kan akıtmayı, aç bırakmayı çocuklarımıza şeker yerine misket bombalarını ikram ederlerler. Bayramlarda onun için sevinç ve hüznü bir arada yaşatırlar.

Günümüzde teknoloji sayesinde sıla-hı rahim pek yapılmaz bizim yerimize akılsız telefonlar bayramı tebrik eder. Bizde böylece akrabaya, komşuya ve arkadaşlara gitmekten kurtuluruz.Bu sayede bayramlarda teknoloji ve seküler mantığa kuban edilir.

Rabbimiz bizlere gerçek bayramları yaşamayı ve yaşatmayı nasip etsin.Bu mutluluğun tüm ümmete nasip olması dileğiyle; Ramazan bayramınız mübârek olsun İnşaAllah.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu