Yazılar

KÜRESELCİ TANRILAR – (Makale) Hızır YILDIRIM

KÜRESELCİ TANRILAR

Dünyayı ele geçirmiş olan küreselci akil adamlar; sadece Allah’a (cc) ait olan bazı vasıfları kendilerinde görerek, yeryüzünde fitne ve fesadın yayılması için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Ekini ve nesli ifsad eden bu zalimler durmayacak. Köleleştirdiği insanları kullanmaya ve sömürmeye devam edecekler. Karşılarında muhalif güç olmadığı için her türlü cüretkarlığı da göstereceklerdir.

Silah gücü ellerinde, ekonomik güç ellerinde, Bel’amlık gücü ellerinde. Hâl böyleyken cüretkarlığı ileri seviyede insanlığın baş belası zalimler tanrılık boyutunda insanları istedikleri gibi kullanmak, yani köle olarak görmeleri kendileriyle müstekbir konumundadırlar.

Emperyalist küçücük tanrıcıklar Allah’ın (cc) Esma’sından kendilerine pay çıkarmaktadırlar. Rezzak sıfatından bizde rızık veririz veya aç bırakırız, Basar sıfatından bizde sizi görürüz. Uydularla, semii sıfatıyla bizde sizin konuştuklarını çiple duyarız vs…

Eski Yunan mitolojisinde tanrıcılıktan etkilenmişler, savaş tanrısı, cinsellik Eros tanrısı, bereket tanrısı vs. Tanrıcıklar günümüzde bir hayli mevcut; moda tanrısı, ekonomi tanrısı, silahlı güç tanrısı, uydurulmuş din tanrısı, medya tanrısı, haramzade tanrısı, eğlence tanrısı vs…

Her köşe başını tutmuşlar ve insanları yalan dolanla kandırıyorlar. Korku imparatorluğunu insanlara aşılamışlar, insanlarda bunlar yenilmez deyip adeta bu zalimleri tanrılaştırıyorlar.

Kimilerine asgari ücret, kimilerine ekonomik kıskaç yani borçlandırma, bankalara bağımlı hale getirmek, banka tanrısı ise ne öldürür, ne güldürür. Kimilerini ise mahrum yani aç bırakır, kimilerini hapseder veya işkence eder, kimilerini ise öldürür.

Bunların Ağababaları firavun bile ben tanrıyım demedi de rabblik taslamaya kalktı. Yaratıcılık değil de ben sizin sahibinizim ve mısır mülk olarak benimdir demişti. Günümüz sahte tanrıları level atlamış dünya bizimdir, her yerde kolumuz var her yere anında müdahale ederiz. Ya silahlı güçle, veyahut siyasetle ve ekonomik güçle müdahale eder gün yüzü göstermeyiz diyorlar adeta.

Bu tanrıcıkların akıl hocası firavun ve sistemidir. Firavun piramidin üst versiyonu tek göz, silahlı gücü Haman, ekonomik gücü Karun, Bel’am’lık gücü ise din alanı.

Günümüzde de siyonit küresel tanrı’cıklar piramit olgusu mevcut tek göz dünyayı gözlüyorlar. Piramitin içinde silahlı güç, ekonomik güç, Bel’amlık gücü ve siyasiler bunlar piramidin içinde dünyaya dizayn verdiklerini zannediyorlar. Piramidin dışında ise koyunlaştırılmış halk kitlesi var. Halk bilinçlenip silkinse bunların düzenide bozulacak.

Uyutma taktikleri ile halkı kendilerine modern köle edinmişlerdir. Faiz sistemi, moda, politik sistemi, çıplaklık, şehvet düşkünlüğü, medya sektörü, sürekli tüketim kültürünün bir hayli yaygın olduğunu düşünürsek bunların hegemonyası devam edecek.
Küçük tanrıcıkların oluşmasını düşünemeyen halk kitleleri oluşturur. Futbol tanrısı ve fuhuş sektöründeki seks tanrıçası insanın aklını alır.

Nefs fahşaya meyilli olunca çok tanrıların olmasıda kaçınılmaz bir gerçektir. Dünya hayatının bu zalimlerin oyun ve eğlence kültürü olunca; avamı bu yönde etkilemek hiç zor olmasa gerek.

Günümüzde Filistin’deki halkı yok etmek isteyen küresel tanrıları insanlar tanımaya başladı. İnşaAllah sonlarıda yakındır. Kölelik zincirlerinden kurtulmak Tek Allah’a (cc) iman etmekle insanlık refah duyacak.

Hakiki manada iman edip salih amel işleyen her mü’minin çok tanrıları olmaz. Onları da yaratmış olan kâinatın sonsuz sahibi, Âlemlerin sahibi Tek İlah olan Allah’ı (cc) tanır ve O’na kulluğunu arz eder.

Çok tanrıcılık insanı köle eder; Tek İlah’a iman etmek ise insanı hür kılar..!

“Ey Rabbimiz! Bu zalimlerin zülmünü def edecek iman gücünü bizlere ver. Onların yıkılışını biz iman eden mü’minlerin eliyle nasip eyle.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir




Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu