Duyurular

Esenevler Kardeşlik Derneği Açıldı

Ümraniye Esenevler Mahallesinde bulunan kardeşlerimiz İslami dava’yı ve Kur’anın ilkelerini özelde mahalle sakinlerine genelde ise ulaşabilecekleri tüm insanlara anlatabilmek  amacıyla, Esenevler Kardeşlik Derneğini kurarak açılış programıyla bunun ilk adımını atmış oldular.

Aslında  2003 yılına dayanan bir geçmişlerinin olduğunu vurgulayan Dernek yöneticileri, hep daha iyi ve daha güzel  ameller yapmanın derdinde olduklarını vurguladılar. Tek hedeflerinin Allah’ın rızasını kazanmak olduğunun bilincinde olduklarını belirten dernek yöneticileri “Yapacağımız işleri hep birlikte istişare ile yapıyoruz. Kur’an ve Sünnet’e uymayan işlerden uzağız”  dediler. Bununla birlikte Kur’an ve Sünnet’e göre hareket eden bütün dernek ve vakıflarla da birlikte hareket etmeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Esenevler Kardeşlik Derneğinde haftalık Tefsir ve Güncel konularla alakalı dersler yapılmaktadır. Ayrıca hafta da iki akşam Kur’an Eğitimi Dersi  verilmektedir. Bunların dışında kız ve erkek çocuklarına yönelik yaz Kur’an kursu devam etmektedir. Her ay değişik bir Hocanın katılacağı seminer ve paneller  düzenlenecektir.  Bayanlarla alakalı da haftalık  ve aylık, ders ve seminerler yapılacaktır. Ayrıca iftar,sahur, bayramlaşma,taziye, gezi,piknik, kahvaltı,kermes v.s. birçok program yapılacaktır.

Rabbimizden Esenevler Kardeşlik Derneğinin İslam davasına ve Tevhide hizmet eden, bu yoldan kıl kadar sapmayan bir dernek olmasını  diliyoruz. Rabbimiz amellerini bereketlendirsin.

 

Adres:Esenevler Mh. Cengiz Topel Cd.No:158/1  ÜMRANİYE/İSTANBUL

İrtibat:0 541 727 1981

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu