KonferanslarVideolar

Kudüs Ağlarken Ümmetin Durumu ve Sorumluluklarımız Paneli Yapıldı!Kudüs Ağlarken Ümmetin Durumu ve Sorumluluklarımız Paneli Yapıldı!

Kalemder olarak organize ettiğimiz panel’de İlkav Başkanı Mehmet Pamak, Kalemder Başkanı Ahmed Kalkan ve Mescid-i Ma’ruf Başkanı Ahmet Turgut Ulucak konuşma yaptılar.

Oturum başkanlığını Ahmed Kalkan hocanın yaptığı panel Kalemder dernek binasında 10 Aralık 2017 Pazar günü yoğun bir katılımla yapıldı.

Program, Ahmed Kalkan hocanın kısa bir konuşmasıyla başladı. Daha sonra panelde ilk sözü Mehmet Pamak hoca aldı ve şu sorulara cevaplar verdi.

Amerika’nın ve batının dünyada ve İslam coğrafyasındaki zulümleri, genelde İsrail’in arkasında saf tutmaları!

Ortadoğu’daki ülkelerin yöneticileri ve Müslümanların halleri, edilgenlikleri ve tavırsızlıkları!

Filistinlilerin mücadelelerinde yeterli olup olmadığı ve Kudüs, Mescidi Aksa ve Filistin’in kurtuluşu için sorumluluklarımız!

Daha sonra Ahmet Turgut Ulucak hocanın sunumuna geçildi. Ulucak hoca sunumunda şu başlıkların altını doldurmaya çalıştı.

Kudüs’ün kısa tarihi, kudus2ün Müslümanlar açısından önemi!

İsrail’in ortaya çıkması ve işlediği zulümleri, terör eylemleri ve işgalleri,

Müslümanlar bu zillet halinden nasıl kurtulur, Filistin nasıl kurtulur?

Ahmed Kalkan hocada sunumunda, özellikle İsrail ve onun arkasındaki güçlerle mücadele edebilmek için önce kendimizden başlamamız gerektiği, içimizdeki İsrail’i yenmeden Siyonist İsrailli yenemeyeceğimizi, Müslümanlar olarak kendi Mahallemiz deki mescitlerimizi kurtardığımızda Mescid-i Aksa’nın da kurtulacağı yönünde bir konuşma yaptı.

 Panelimizin video kayıtlarını 3 Bölüm halinde istifadenize sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu