Yazılar

ÜMMETİN KANAYAN YARASI FİLİSTİN! – Hızır Yıldırım

ÜMMETİN KANAYAN YARASI FİLİSTİN!

Ümmet ne zaman kendini hatırlar bilinmez ama, bir ve birlik olunursa önünde hiçbir güç duramaz.
Kendini İslam’a nispet eden İslam coğrafyasında ki ülkede yaşayan bireylerin söylemi, kusara bakma sağ yanım Filistin; bizlerde hem esir hemde mahkûm konumda yaşıyoruz.
Bu zilletten çıkmak gerek, birlikte mücadele etmeden olmaz.

Batılıların birçok maması İslam ülkelerinden gidiyor. Sömürge çarklarına çomak sokmak gerek.
Teferruat meselesini öteleyip Kur’an hakikati üzerine birlik beraberlik sağlanması her müslümanın görevidir.
Batılı zalimlerin azgınlaşması bizlerin pasif yaşantısı dolayısı iledir.

Batının ve küreselcilerin yaramaz çocuğu siyonist İsrail zalimlikte level atlayıp kan içmeye devam ediyor. Bunu bütün dünya izliyor ve cılız kınamalar azgın İsrail’i frenlemiyor. Kendi dilinden anlatacak yiğitler aranmakta. İslam coğrafyasına sömürgeci İngilizler İsrail’i habis ur bıçağı gibi ümmetin kalbine sapladı. Kızılderili sözü: iki balık nehirde kavga ediyorsa ordan kırmızı çizmeli İngiliz geçmiştir.

Belki Rabbiniz size merhamet eder; fakat siz eğer yine (fesatçılığa) dönerseniz, biz de sizi yine cezalandırırız. Biz cehennemi kâfirler için bir hapishane yaptık. İsra 8.

Batılı zalimlerin yalanı, katliamı bitmez. Laiklik üretirler dine nasıl inanılacak kendileri belirler, demokrasi üretip, İslam coğrafyasına çökerler yani işgal edip yağmalarlar. Bunlar yalan hayatı yaşar, yalan hayatı empoze ederler. Yeryüzünde fitne ve fesat çıkarıp ekini ve neslide ifsad ederler.

Bu gibileri, işbaşına geçti mi, yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya, ekonomik ve sosyal düzeni bozmaya çalışırlar. Ama Allah bozgunculuğu sevmez. Bakara 205.

Müslümanların kıyamı ile batıl zihniyetler çöküşe uğrayıp tarihin çöplüğüne atılacak günler çok yakındır. Kur’an hayat kitabımız olur Allah’ın gerçek kulları olursak; Allah’ın ilahi yardımı gelecek zalimler nasıl bir inkılâpla devrileceğini anlayacak.

İman edip salih ameller işleyen, Allah’ı çokça zikreden, zulmedildikten sonra düşmanına karşı mukabele etmek isteyenler hariç. Ve onlara zulmedenler, nasıl bir inkılâp ile devrileceklerini bileceklerdir (göreceklerdir.) Şuara 227.

Olan ise oranın müslüman halkı zarar görmekte, adeta soykırım uygulanmakta dünya ise sadece izlemekte. Batıl kâfirlerden geçtim, müslüman ülkelerde izlemekte. Müslümanlar kendi ülkelerinde İslam’ı hakkı ile yaşıyamıyor elinden geldiğince bir şeyler yapmakta boykot, yürüyüş ve sloganla destek verebiliyor ama yeterli de olmuyor. İsrail ve ABD zalimlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Müslümanlar kıyama kalkmazsa bu zalimler durmayacak ekini ve nesli ifsad etmeye devam edecekler. İsrail belli ki çok azdı sonu inşaAllah yakındır. ABD’nin cürümleri belli Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da demokrasi adına bir çok katliama imza attı. Durduramazsak, durmayacak bu zalim yaratıklar. Müslümanlar kendi iç meselesini ertelemeli ve bu zalimlerle nasıl mücadele edilir diye bir araya gelmeli ve kafa yormalı, yoksa o kafamız da kalmayacak.

“Ey Rabbimiz, ey göklerin ve yerin sahibi; biz müslim kullarına birlik beraberlik ve feraset ver; bizi bu zalim ve azgın kâfirlere karşı bizlere yardım et, bizleri bu zalimlere karşı galip getir!..”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu