Ahmed Kalkan KitaplığıMuhtelifYeni Kitaplar

Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi

PEYGAMBERLERİM VE TEVHİD MÜCADELESİ

İÇİNDEKİLER:

Önsöz
Kıssa
Peygamberlik ve Peygamberler
Adem (a.s)
Nuh (a.s)
Hud (a.s)
Salih (a.s)
İbrahim (a.s)
Lut (a.s)
Yusuf (a.s)
Eyyub (a.s)
Şuayb (a.s)
Musa (a.s)
Yunus (a.s)
Davut (a.s)
Süleyman (a.s)
Zekeriyya ve Yahya (a.s)
İsa (a.s)

Kulaklar ne adlar duydu, gözler ne liderler gördü, gönüller ne sevdalarla doldu. Kendini bilmeyen bilginler, kendini yönetemeyen yöneticiler, kendine hükmedemeyen hakimlere şahit oldu. Öndersiz, rehbersiz, yapamayan kalabalıklara kılavuzluk yapan kargalar, liderlik yapan sahte kahramanlar oldu; tarih bunların adlarıyla doldu.

Kurtuluşu cellatlara teslimiyette arayan insanlara Allah gerçek kurtarıcılar gönderdi. Doğru tercih yapmayan insanlığa yol gösterdi, içlerinden önderler çeçti. Ve en son elçi Alemlere rahmet Hz. Muhammed. O’na ve peygamberlerin tümüne salat ve selam olsun! O’nu tanıyan yalnız O’na hayran olur. O’nu seven sadece O’nun izinden gider. O iz, dünyada huzur ve saadete, ahirette tükenmeyen nimete götürür.

İnsanları şerre ve ateşe davet eden bunca çağrıya karşılık peygamberlerimizin sunduğu İlahi mesaj, insanları canlandırmış ve onları karanlıklardan nura, dalaletten hidayete, hüsrandan kurtuluşa ulaştırmıştır.

Peygamber olmasaydı, insanlar kendi başlarına doğru yolu bulamaz, Allah’a nasıl ibadet ve kulluk yapacaklarını bilemez, Allah’ın emirlerine uyamaz, yasaklarından kaçınamazdı. Onların sayesinde insanlar uydurma dinlerin, zalim düzenlerin, beşeri kanunların, cahili adetlerin elinde oyuncak olmaktan kurtuldu. Bu gün onların yolu terk edildiği için insanlık can çekişiyor.

Kur’an’ı Kerim, peygamberlerin hayatından bazı enstanteneler, kesitler sunar. Bundaki temel amaç, o örnekleri Müslümanlar güncelleştirsin, benzer konumdaki örnekleri yaşayışlarına geçirsinler; böylece peygamberlerin bıraktığı mirası bölüşsünler. O miras, öyle büyük bir hazinedir ki, o birikimle hem dünyanın hem ahiretin tüm güzel kapıları açılacak, her hastalığa nebevi reçeteler şifa verecek, her probleme nebevi çözümler çare olacaktır. Ne mutlu peygamber varislerine!

Bu eserde, peygamberlerimizin tevhid mücadelesinin günümüze taşınmasını, “Peygamberler bugün yaşasaydı neyi, nasıl yaparlardı?” Sorusunun imkan nisbetinde verilmeye çalışılmış cevaplarını bulacaksınız.

 

  • Yazar:  Ahmed KALKAN
  • Baskı:  2. Baskı / 2016
  • Kapak:  Lüks Ciltli
  • Kağıt:  Avrupa Kağıt
  • Sayfa:  776
  • Liste Fiyatı: 200.00₺
  • Satış Fiyatı:  120.00₺
  • İrtibat:  0530 021 08 20
  • marufyayinlari.web.tr
  • satis@marufyayinlari.web.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu