DuyurularGenelVideolar

AHMED KALKAN HOCAMIZIN VEFATI ÜZERİNE TÂZİYEDE BULUNAN TÜM MÜSLÜMANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

AHMED KALKAN  HOCAMIZIN VEFATI ÜZERİNE TÂZİYEDE BULUNLAN TÜM MÜSLÜMANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Çok değerli muhterem büyüğümüz, ağabeyimiz ve İslâm dâvâsına her türlü imkanlarıyla kendisiniz adayan Ahmed Kalkan hocamız, inşaAllah Rahmet-i Rahmâna kavuştu.

Ahmed Kalkan hocamızın vefatı, bizleri mahzun bırakmıştır. Hocamızın sürdürmüş olduğu dâvâsında, boşluğu doldurulamayacak kadar büyük bir yükü omuzlarında taşımaktaydı. Bir kimsenin dayanmasının zor olacağı on’larca hastalığına rağmen, hepimizden daha fazla sorumluluklar yükleniyor, bâzen bizim sorumluluklarımızı da omuzlarında taşıyordu. Bu sebeple, hocamızın bize miras olarak bıraktığı tevhidî mücadeleyi ve bu uğurda ortaya koyduğu erdemli ve izzetli duruşu, kaldığı yerden sürdürmek ve ileriye taşımak biz dâvâ kardeşlerinin en büyük görevlerinden olacaktır.

Bu vesileyle gerek hocamızın cenâzesine bizzat iştirak ederek, gerek sonrasında tâziye ziyaretinde bulunarak, gerekse de telefonla arayarak tâziyelerini bildiren dernek, vakıf, cemaat temsilcileri; kanaat önderi, hoca ve yazar tüm Müslümanlara, hem Kur’an’a Nebevî Dâvet topluluğu olarak, hem de ailesi ve sevenleri olarak teşekkür ediyor, hocamız hakkında sundukları olumlu şahitliklerinin Rabbimiz nezdinde kabul görmesini niyaz ediyoruz.

Hocamızın yıllardır sürdürdüğü Müslümanlarla dostluk içinde bulunma çabalarının, bizler tarafından da sürdürüleceğini bu vesileyle hatırlatmak isteriz.

Rabbimizden, başta hocamız olmak üzere, İslâm dâvâsına omuz veren ve bu hâl üzere vefat eden tüm Müslümanlara rahmetiyle muamele etmesini, âhiretin her türlü nimetleriyle nimetlendirmesini, yine tüm musibetlerinden de azade kılmasını niyaz ediyoruz. Geride bıraktığı biz dâva kardeşlerinin de Allah’a kulluk bilinciyle Nebevî dâvâyı hakkıyla sürdürebilme azmini ve fedekârlığını vermesini, ayaklarımızı İslâm dâvâsı üzerinde sabit kılmasını Rabbimizden temenni ediyoruz.

KUR’AN’A NEBEVÎ DÂVET                                    KALEMDER                                             MESCİD-İ MA’RUF

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu