Sosyal Faaliyetler

Kelam-Der 2012 Piknik

Kalem-Der’in her yıl düzenli olarak yaptığı piknik organizasyonu bu yıl yoğun bir katılımla Alemdağ/Reşadıy de 03.06.2012 Pazar günü yapıldı. Sabah saat 08.30 da kahvaltıyla başlayan program spor aktiviteleriyle övle namazına kadar devam etti. 13,30 da övle namazının kılınmasına mutakip Ahmed Kalkan hoca bir nasihat konuşması yaptı.

Ahmed Kalkan konuşmasında katılımcılara özellikle tanımadıkları müslümanlarla tanışmalarını, birbirleriyle ünsiyet oluştumalarını hatırlatırken, yine bir kaç yıldır devam eden ve müslümanları direk etkileyerek müslümanları ılıman hale getirerek siteme eklemleyen  anlayış kaymalarına dikkatleri çekerken bu konuda birbirlerimizi ilişkilerimizi artırmanın önemine vurgu yaptı.Gen hatırlatmalar yaptıktan sonra katılımcılar övle yemeğine geçtiler.

Övle yemeyinden sonra çeşitli etkinliklerle devam eden opganizasyon valeybol turnuvası ve bilgi yarişmalarıyla devam etti.

Bayan ve çocuklarında katıldığı piknik organizasyonu ikindi namazının kılınmasıyla birlikte sona erdi.

Bir diğer amacıda insanlar arasında ki dayanışma ve kaynaşmayı sağlamayı amaçlayan Kalem-Der, bu yılda bu tür bir faaliyetin yapılmasını sağladığı  ve bu amaca hizmet ettmenin gururunu yaşamaktadır.


 


  

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu