Konferanslar

Türkiye ve Dünyadaki Son Gelişmelerin Tahlili Adlı Konferans Yapıldı

Kalemder’in organize ettiği Türkiye ve Dünyadaki Son Gelişmelerin Tahlili adlı Konferans yapıldı

Kalemder Dernek binasında gerçekleştirilen programda Konuşmacı olarak, Ahmet Turgut Ulucak bir sunun gerçekleştirdi.

Sözlerine Allah’a hamd ve Resulüne Selam göndererek başlayan Ulucak, sözlerini şu şekilde sürdürdü; Türkiye ve dünyadaki son gelişmelerin ani olarak gerçekleşen bir durum olamadığını, bunun tarihi bir arka planının olduğunu ifada etti. Türkiye’nin Osmanlıdan bağımsız olarak düşünülemeyeceği gibi, bu gün gerek Türkiye de ve dünyada gerçekleşen hadiselerin de dünden bağımsız olarak değerlendirilmesinin, insanı yanlış bir algıya taşıyacağını söyledi.

Müslümanların kendi yaşadıkları olaylara karşı umarsız kalmalarının mümkün olmadığını ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti; Türkiye’nin coğrafi olarak önemli bir konuma sahip olduğunu ve Türkiye de gerçekleşecek olan her türlü dönüşümün, bölgeyi etkileyeceği için Türkiye’nin emperyalist güçler tarafından devamlı olarak kontrol altında tutmaya gayret etmektedirler dedi.

Türkiye de yıllarca CHP’nin en önemli servete sahibi olan bir kuruluş olduğunu ve bu güçlerini hale Oyak ve İş Bankası olarak devam ettiğini ifade etti.

Cumhuriyet tarihi boyunca, Laik ve Kemalist düzen, kendi damarları tıkandığında bu damarları açmak için kendilerinin razı oldukları, halkın dilinden konuşan parti ve kişileri iktidara getirerek tıkanan damarlarını açtıklarını, Akp’nin de bunun bir parçası olduğunu söyledi.

Türkiye’nin son dönemde en önemli gündemi olan Pkk ve Devletin gerçekleştirmek istedikleri barışa da vurgu yapan Ulucak, sözlerine şu şekilde sürdürdü; Pkk’nın kurucusu olan Abdullah Öcalan’nın Mustafa Kemal’i idol olarak gördüğünü ifade etti. Müslümanların bu sürece sundukları hiçbir öneri ve açıklamalarının olmadığını ifade etti.

Doğuda kurulan Hüdapar’in partileşme süreçlerine de vurgu yapan Ulucak, şunları ifade etti; Gerçekleştirdikleri Peygamber Sevdalıları mitinglerine katılan topluluğu kendilerinin bir kitlesi olarak gördüklerini oysa bunun gerçeğe yansıtmadığını ifade ederek şunları söyledi; Bu mitingleri katılan insanların bir kısmının aynı zamanda DTP’ey oy veren bir kitle olduğunu ifade etti.

Müslüman ülkelerde yaşanan gelişmeleri gündeme getiren Ulucak, şunları ifade etti; Emperyalizmin bölge üzerinde çok büyük hesaplarının olduğunu ama emperyalizmin bu hedefine mukavamet gösteren Müslümanlar olduğunu ifade ederek, bunun oluşumunda Afganistan’ın büyük bir etkisinin olduğunu söyledi.

Daha sonra diğer ülkelerde yaşanan olaylara da değinen Ulucak, Türkiye’nin yakın gelecekte önemli gelişmelere sahne olacağını, bu önemli gelişmelerin devlet eliyle değil de, halklar eliyle gerçekleştirileceğini ama bunun Müslümanların eliyle gerçekleşmesinin, bu gün için mümkün görünmediğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Haber: Asım ŞENSALTIK

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu