FaaliyetlerKonferanslarVideolar

Afganistan’da İslâmî Hareketin Tarihi Serüveni ve Taliban Konferansı Yapıldı!

Kur’an’a Nebevî Dâvet topluluğunun organize ettiği ve Araştırmacı Yazar Ali KAÇAR’ın konuşmacı olarak katıldığı “Afganistan’da İslâmî Hareketin Tarihi Serüveni ve Taliban” konferansı gerçekleştirildi.

25 Aralık 2021 Cumartesi akşamı, Kalemder dernek banasında gerçekleşen konferansta Ali Kaçar, Afganistan’ın üç büyük imparatorluğa mezar olmuş bir yer olduğunu, öncelikle Britanya İmparatorluğu,  sonra Rusya ve son olarak da Abd’nin mağlup olarak Afganistan’dan çekilmek zorunda bırakıldığını söyledi.

Afganistan’ın siyasi tarihini gündeme getiren Ali Kaçar, Afganistan İslâmî hareketinin Mısır’da ki İhvan hareketinden etkilenerek ortaya çıktığını söyledi.

Tabiban’ın ortaya çıkması ve Afganistan’da bir güç haline geliş süreçlerini de gündeme getiren Kaçar, özellikle Taliban’ın uzun süre liderliğini yapan Molla Ömer’in hayat hikayesine ve Taliban’ın bir güç haline gelerek elde etmiş olduğu başarılarda oynadığı rolü de gündeme getirdi.

Yaklaşık  olarak 1.5 saat süren konferansın video kaydını sizlerin istifadesine sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Enter Captcha Here :

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu