Yazılar

Makale: İSLAM MI CUMHURİYET Mİ?

Bismillah, Elhamdulillah, Es-Salatu ves-Selamu ala Rasulillah!

Değerli Kardeşlerim! İçinde bulunduğumuz sistem laik, demokratik şirk sistemidir. Bu sistemi getiren, benimseyen ve uygulayanlar seküler bir hayat görüşüne sahiptirler. Daha sonra kendini İslam’a nispet eden bir takım zevat da bu sistemi kabul etti veya etmek zorunda bırakıldı. Bugün Türkiye’de üç sınıf insan olduğunu düşünüyorum. Bunlardan ilki bu sistemi, kurucusunu ve hükümlerini gerçekten benimseyen, seven seküler insanlardır. Bunlar Kemalist ve Atatürkçüdürler. Kendilerini milliyetçi ve devletçi görürler. Cumhuriyetin kazanımları dedikleri şeyleri yüceltmeye çalışırlar. Bu insanlar temelde İslam’a mesafeli ve hatta düşmandırlar. Din olgusuna tahammülleri yoktur. Hayata laik bir kafayla bakar ve özellikle özgürlüğü insanın, her şeyi yapabilmesi, hiçbir sınırının olmaması anlamıyla kabul ederler. O nedenle her pisliği yapar ve savunurlar.

Türkiye’de bulunan ikinci grup insan ise Tevhidi benimsemiş, tek ilahın Allah olduğu, tek yasanın Kur’an olduğu gerçeği ve kabulüyle hayata bakan, başka ilahlaştırılmış varlıkları ve başka yasaları reddeden bir imana sahip olan insanlardır. Bunlar hakkı kabul etmiş, dünyayı cenneti kazanmak için bir vesile olarak kabul etmişlerdir. Kesinlikle laiklik denen inancı kabul etmemiş, cumhuriyeti kökünden reddetmiş, demokrasiye karşı durmuş, Tevhidi bir imana sahibi insanlardır. Bu insanlar kendilerini ve sevdiklerini küfür sisteminin ayinlerinden ve şirk dolu ritüellerinden muhafaza etmeye çalışan insanlardır. Bu insanların gözünde Atatürk’ün, firavundan ve nemruttan hiçbir farkı yoktur. Mevcut anayasanın ise Cengiz Han’ın yasasından hiçbir farkı yoktur. Küfür ve şirkten uzak Allah’a yakın olmaya çalışır bu mü’minler! Elhamdulillah bizde bu gruptanız.

Değerli Kardeşlerim! Bu yazıyı aslında üçüncü gruptaki insanlar için kaleme aldım. Bu üçüncü gruptaki insanlarda Müslüman olduklarını, Allah’a ve Rasulüne iman ettiklerini, Kur’an’a inandıklarını dilleriyle söyleyen, bazen namaz kılıp, Kur’an okuyan insanlardır. Bunların içinden kimileri çokça Allah’ı zikrederler, geceler boyu sabahlara kadar ibadetle meşgul olurlar. Bu insanların büyük bir kısmının Allah için örtündüklerini de görürsünüz. İşte bu insanlara başka bir açıdan baktığımızda önemli bir kesiminin ne Atatürk’le ve ne de laik düzenle bir problemi yoktur. Cumhuriyete ve Atatürk’e sevgi beslerler. Bir yanda Allah sevgisi diğer yanda Atatürk sevgisi. Bir yanda Allah’ın şeriatı diğer yanda Cumhuriyet rejimi. Bir yanda Tevhidi ilkeler bir yanda laik düzenin emirleri. Bu ikisi arasında ikisini de kabul ederek yaşar bu insanlar. Bir yanda la ilahe illallah der bir yanda da tağuti sistemin bekası için savaşırlar. Bu insanlar açık bir şekilde şirk içerisindedirler.

Bu son bölümde ise bu insanlara şunları tavsiye etmek istiyorum. Tarafınızı seçin. Tercihinizi yapın. Bir kalpte hem Allah ve Rasul’ünün sevgisi hem de Atatürk ve sisteminin sevgisi yer alamaz. Ya sadece Allah’ı, Rasulünü ve müminleri sevin, Atatürk’e ve tüm getirdiklerine buğz edin, Müslüman olun; Ya da Atatürk’ü ve getirdiğini sevin ama Allah ve Rasulünü sevdiğiniz yalanına daha fazla devam etmeyin. Kısaca ya Müslüman olun ya Kemalist, Ya Şeriatçı olun ya da Demokrat. Ama ikisini birlikte kullanmayın artık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Enter Captcha Here :

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu