Yazılar

Makale; İbrahim Atabey’e ve Gig TV’ye Son Uyarı!

Değerli kardeşlerim!

Size 2019 yılının son aylarında duyduğumuz ve sonra tepki gösterdiğimiz tahminen Rusya’da yayın yapan Gig TV ile Team TV kanallarını hatırlatmak istiyorum. Bu kanallar ve bu kanalları açanlar İslam’a ve kutsal değerlerimize saldırıyor, ağza alınmayacak en alçak sözleri söylüyorlar. Önce bunlarla alakalı Ahmet Turgut Ulucak hocanın bir konuşması oldu. Ardından bir grup Müslümanın kanal ile alakalı bir çalışması. Daha sonra Ocak ayının sekizinde bir makale yazdım. Makalenin başlığı “Gig TV ile Team TV’ yi kahhar olan Allah’ın azabı ile tehdit ediyorum.” idi. Amacım bu insanlara yanlış yaptıklarını, özgürlük denen şeyin böyle olmadığını, kendi düşüncelerini anlatabileceklerini fakat başkalarının ve özellikle biz Müslümanların kutsallarına saldırma haklarının olmadığını ifade etmekti. Bu makale bugüne kadar 1072 defa görüntülenmiş. Makalenin Kalemder sitesinde yayınlanmasından üç gün sonra cuma hutbesinde bu konuyu gündeme getirdim. Hutbenin başlığı “Allah ve Resulüne karşı hakaret eden ateistlere neden tepki göstermiyoruz?” idi. Bu videoda bugün ne kadar 600 den fazla izlendi. Bu hutbenin ilk bölümünde Türkiye’de yapılan bir ankete değinerek ateistlerin sayısının son 10 yılda üç kat artış gösterdiğini, ikinci bölümde ise Müslümanların neden bu konuya ciddi bir tepki göstermediklerini ele aldım. Sonuç olarak tüm Müslüman dernek, vakıf, cemaat; hoca, alim ve kanaat önderlerinin bu konuda tepki göstermesi gerektiğini ifade ettim. Tabi bu arada Kalemder sitesinde Ahmet Kalkan hoca’mın bir soruya istinaden verdiği ve ateistlerin çıkmazlarına cevap sadedinde bir yazı dizisi yayınlandı. Bunlar dışında bir iki dergide ateizm ile alakalı yayınlar yapılsa da görebildiğim kadarıyla Müslümanlardan ciddi bir tepki gelmedi. Daha sonra Gig TV kurucusu İbrahim Atabey, 10 Şubat 2020 tarihinde benim yazmış olduğum makale ile alakalı bir program yaptı. Tam üç saat süren program bugüne kadar 7402 defa görüntülendi. Bu programda beni ve özellikle yazdığım yazıyı hedefine almıştı. Satır satır okuyup cevap verdi. Tabiki cevap değildi. Onun yerine İslam’la, kutsal değerlerimizle ve benimle alay etmeye, hakaret etmeye devam etti. Kendisine destek veren diğer elemanlarla birlikte üç saat ciddiyetten, samimiyetten uzak bir tavırla programını devam ettirdi. Bu vesile ile gördüm ki bu insanlar için mühür vurulmuş, kalpler kitlenmiş. Hakkı gördükleri ve duydukları halde yüz çeviriyor, alay ediyorlar. Laf arasında beni de kanallarına çıkmaya davet ediyorlardı.

Değerli kardeşlerim!

Bu üç saatlik programın çok büyük bir kısmını izledim. İnanın izlerken üzüldüm, utandım ve midem bulandı. İğrenç gülüşler, laf sokmalar, hakaretler ve boş sözlerle dolu bir program oldu. Allah şahittir, vallahi ve billahi benimle alay etmeleri, şarlatan demeleri, küfretmeleri zerre miskal umrumda değil ve o konuda üzülmedim de. Allah’a havale ettim. Ancak Rabbimize ve Peygamberimize hitap ederken dahi yaptıkları alay ve iğrenç sözler canımı acıttı. Daha önce de söylediğim gibi bu insanlar akıllı olduklarını zanneden cahil insanlardır.

Programı izleyenlerin de gördüğü üzere Kur’an’dan bir kelimeyi arama motorunda yazıp aratarak orada çıkan onlarca ayet mealinden bazılarını seçip hiçbirinin siyak ve sibakına bakmadan, hangi olay üzerine indiğini, aslında neyi ifade ettiklerini incelemeden Allah hakkında haksız bir şekilde hüküm veriyorlar ve böylece hem sapıtıp hem de insanları saptırıyorlar. Mesela “öldür” kelimesini arama motoruna yazdığında yüzden fazla sonuç çıkıyor sonra içlerinden bazı ayetleri okuyor ve sonunda işte İslam öldüren, ölümle insanları korkutan, tehdit eden bir dindir aslında diyor. Oysa o ayetlerin başına sonuna, önceki ayet ve sonraki ayete bakılsa, nerede ve ne için indiği dikkate alınsa görülecektir ki İslam dini onların anlattığı gibi herkesi öldüren, öldürten ve bununla insanları zorla iman ettiren bir din değildir. İslam bir hukuk dinidir. İslam toplumunda adalet ve güvenin tesis edilmesi için Allah celle celaluhu hükümler koymuştur. Tabii ki bu hükümler herkesi bağlayıcıdır. Bu hükümler çiğnendiğinde toplumda huzursuzluk, anarşi ve kaos baş gösterecek, günahlar artacaktır. Bunun önünü alabilmek ve yeniden huzur ve mutluluğu tesis edebilmek için bu suçları işleyenlerin cezalarının, ibret olacak şekilde verilmesi gerekmektedir. Bir de şunu söyleyelim ki İslam toplumunda her din mensubu kendi dinine göre özgürce yaşayabilmektedir. İslam devleti’ni tanımak, ona yıllık vergi vermek ve toplumda fitne ve kaos çıkartmamak şartlarıyla. Devlet’te onların güvenliğini ve hukukunu koruyacaktır. Mesela Tevbe suresinin 5. ayetinde “Müşrikleri nerede bulursanız öldürün” denilmektedir. Bu ayeti dillerine dolayıp İslamı terör dini olarak göstermeye çalışırlar. Oysa ki bu ayeti öncesindeki ve sonrasındaki ayetlerle birlikte okusalardı, göreceklerdi ki burada kastedilen müşrikler; İslam’la ve Müslümanlarla savaşan bir konumdadır. Yani Allah sokağa çıkın nerede müşrik görürseniz öldürün gibi bir emir vermiyor ama kişi müşrik olup kendi dünyasında inandığı gibi yaşayacağına kalkıpta İslam’la ve Müslümanlarla savaşıyorsa işte bu kişi savaş şartlarında yakalandığında öldürülür. Bunun neresi terördür ve bunun neresi zulümdür. İbrahim Atabey gibi ateistler bu ayetlerin anlamını böyle saptırarak Müslümanları yollarından çevirmeye çalışıyorlar. Aslında verecek çok örnek ve çok cevap var bu aklı kıtlara. Ancak anlayacaklarını zannetmediğim ve makaleyi de daha fazla uzatmak istemediğim için bu kadarla iktifa ediyorum

Makalenin burdan sonrası bizzat okuyacağını bildiğim ibrahim Atabeyedir. Bakın İbrahim Atabey siz neye, nasıl inanırsanız inanın bunun şahsımızda hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Özgürsünüz sonuçta, her insan gibi. Hamd olsun bizler dinimizi savunmakta ilmî anlamda yeterli bilgiye sahibiz. Sizin ayetleri, hadisleri dilinize dolayıp, eğip büküp, siyakına ve Sibakına bakmadan gelişigüzel ifade ederek anlamlarını bozmanız ve insanları aldatmanız gerçekte Allah’a inananlar üzerinde etkili olamayacaktır. Ancak çürük bir imana sahip olanlar sizi kabul edebilir. Biz, sizin bu kanallarınızdan ve yaptığınız videolardan zerre kadar korkmuyoruz. Biz, sadece sizi belki de son kez uyarıyoruz. Neye, nasıl inanıyorsanız, öyle yaşayın ama bizim Rabb’imize peygamberlerimize ve mukaddesatımıza hakaret etmeyi ve alçakça alay etmeyi bırak! Bu size son uyarım.

İlgili Makaleler

36 Yorum

 1. ” Hamd olsun bizler dinimizi savunmakta ilmî anlamda yeterli bilgiye sahibiz. ”

  “Hoşunuza gitmese de cihat size farz kılındı” ayetini görmezden gelip sıcacık evlerinizde kâfirin ateistin melunun lanetin Bilim ve Teknolojisi ile yorum cihatçılığı yapacağınıza sizi açıkça hedef alan ve sizi düelloya davet eden GİG TV’nin yayınına çıkıp bilgilerinizi dökerek “ilmi cihat” ibadetinizi yaparak binlerce gencin imanını kurtararak çuval çuval sevap points kazanabilirsiniz. Çıkmak istemiyorsanız, ilminize güvenmiyorsanız veya cesaretiniz yok ise GİG TV yayınlarında İslam, Kur’an ve “Tanrı benim kulağıma fısıldadı” diyen 7.asır çöl arabı Ebu Kasım(Muhammed) ile ilgili söylenilen tüm sözlere eleştiri ve itirazda bulunamazsınız.

  “Bak son uyarım” “Bak bu son” gibi tipik müslüman motivasyonu olan mafyavari tehditkar tutumlarınızı dikkate alacaklarını sanmıyorum 🙂 Samimi olun, dürüst olun… “Evren Mimarı” bir varlığın gezegen üzerindeki tüm insan türüne tüm coğrafyalara ve tüm zamanlara hitap ettiğine inandığınız, daha doğrusu bebeklikten bu yana size dayatılan dogmanızı, kitabınızı savunun… Korkakça sağda solda köşe yazıları yazmak ve tehdit etmek başarı elde edemezsiniz.

  1. doğru diyorsun. ilmimiz yeterli diyor. eğer yeterliyse neden korkuyorsun ki? çık karşılarına ve ateizmi çökert işte değil mi? gigi tv’ye çıkan birçok müslüman görüyorum. çatır çatır tartışıyorlar. tehditle bu iş olmaz. siz de çıkın tartışın izleyelim.

  2. Dediklerine aynen katiliyorum,ilmine güvenen cikar karsisina savunur kendini ve de dinini.Tehdit de ne demek oluyor,bunu mu söylüyor ilmi?

  3. size katılıyorum. cevap vermedikleri yerde, buradan yazmak, tehdit etmek daha kolay geliyor. dahası aklı kıtları manipüle ederek asıl bozgunculuğu kendileri yapıyor. değişmeyen tek şey bu.

 2. Merhaba öncelikle Makro ve mikro evren ile insanları yarattığı iddia edilen allah insanların yaşadığı dünya üzerine doğruları ve hak yolunu bulsunlar diye son peygamberini ve bütün insanlığa rehber olması için de iddiaya göre kur’anı gönderiyor. Bu peygamberin yaşadığı iddia edilen 571 yılından 632 yılına, hatta 571 yılından 750-800 yılına kadar Muhammed’in hayatı ile, ve de tüm zamanlar için gönderildiği iddia edilen kuran’a ait orijinal belge, vb ise hiç yok. Dönemin komşu ülkelerinin tarihçilerindede bilgi yok. Döneme ait bilinen kayıtların hiç birinde islamiyet ve peygamberine ait en küçük bir kayıt bile yok. Hiç kimse yeni bir din ve yeni bir peygamber duymamış. Bu yüzden kerameti kendinden menkul bir takım insanlar bu bilgiler varmış gibi bir takım uyduruk bilgiler sunmuşlar ortaya.Bu uyduruk rivayetlerin de ne belgesi var ne de aslı astarı.

  Antik sümer’den (mö 4000), Akad’lardan, antik Yunan’dan, antik Mısır’dan, antik Çin’den, Orhun kitabelerinden vb. günümüze bir çok orijinal yazılı belgeler ulaşabilmişken BURAYA DIKKAT (İslamiyetin ilk 200 yılı ile ilgili bir zerre, bir kırıntı bile yoktur ! ) Muhammed ve kur’anla ilgili her şey 750-800 yılından sonra yazılmış..YADA uydurulmuştur.
  İslamiyet içinde yer alan hiçbir eser, materyal bu kriterlere uymamaktadır.

  Muhammed’den 4000 yıl önce yaşamış Sümerlerin, Akadların, Mısırlıların bile orijinal belge ve kaynakları var. ama alemlere indirildiği söylenen Muhammed’e ve kur’ana ait tek belge yok, ,HURMA YAPRAĞINA, DERİ PARÇALARINA, KEMİKLERİN ÜZERİNE, yazılmış bir cümle gösterebilen yoktur. özellikle ilk 200 yıl tamamen karanlık bir sis perdesi altındadır. Çok düşündürücü,
  Şimdi eğer klavye ve köşe yazılarıyla kendinizi ispat için uğraşacağınıza cesaretinizi ve islami bilginizi toplayıp , Size ve değerlerinize karşı gelen kişi ve kişilere ile konuşup onları fikirleri hakkında yanlışlığa sürüklendiklerini yüzlerine karşı söyleseniz, keşke böyle mafyavari konuşmasanızda islamın barış dini olduğunu ve evrensel olduğunu herkese ispat etseniz. Mesela Ibrahim suresi 4 te olduğu gibi bu dinin bütün dünyaya gelmiş olduğunu gösterseniz, Daha dogru olmazmı ?

 3. “Hamd olsun bizler dinimizi savunmakta ilmî anlamda yeterli bilgiye sahibiz.” demişin,
  Gerçekler, fikirlerin çarpışmasıyla ortaya çıkar..Adamı tehdit etmek yerine onurlu bir şekilde programına katıl ve söz konusu ayet ve hadisler hakkında bildiklerini aktar.. Ama bu korkaklar için zor olanı. İyisi mi sen 200 kişi topla, belki adamın otelini yakarsınız

 4. Bir zamanlar camide en ön safta namaz kılan kıldıran kur an okuyan biriydim hatta 5 yıl sabah namazlarında kendi imkanlarım ile çorba dağıttım. Diğer yaptıklarımı ise anlatamam İslam tarihi ilk çağ felsefesi bütün dinleri okuyunca hepsinin sümerlerden değiştirilerek kopya halinde yazıldığını öğrendim. Tanrı inancı okuduğunu anlamayan astronomi bilmeyen kişilere aittir. Malesef dünyadaki büyük çoğunluk okudunu anlama sıkıntısı çektiği için inanmak en kolay yol olarak seçmiştir. Asıl cesaret isteyen gerçeği öğrenebilmektir. İnsanlar ölümden sonra mutlu ölmenin yolunu dinlerde bulmuş hayali bir mekanı kendine inandırmıştır. Hiç bir peygamber peygamber olduğunu dahi bilmez peygamber lik bir yaratıcıdan gelme değil bir meslektir. Hatta o kişi öldükten en az 300 yıl sonra kutsallaştırılmıştır. Bu yazımı okuyup çok küfür eden olacaktır haklıdır çünkü kandırıldığını kabul etmek çok zor dur. Eğer bir yaratıcı varsa onuda bir yaratan olması gerekir. Yok onun yaratılmaya ihtiyacı yoktur diye düşünüyor iseniz şunuda düşünün demekki bir yaratılmaya ihtiyaç olmadan vaar olmak mümkün. Yani Din basit bir coğrafya meselesidir abartmaya gerek yok.. Doğru Mustafa Kemal Atatürk dediği gibi Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir. Görünmeyen varlıklar sizlere yardım edemez. Gücü var ise Allahın kâfirler ile kendi savaşsın İbrahim beyi kendi öldürsün. Allah ancak gücü kadınlara çocuklara yoksula yeter. Anlayan için söylüyorum tanrı yanlızca zengin ve güçlülerin yanında durur. Böyle bencil biri…. Esenlikler saygılar.

 5. madem ilim irfan sahibisiniz neden ozaman canlı yayına çıkıp dinimizi savunmuyorsunuz ben şahsen bir müslüman olarak yaptığınız şeyin korkaklık ve laf kalabalığı olduğu kanaatindeyim Hz. peygamber sizin gibimi yapmıştır mekkeli müşrikleri tehtid mi etmiştir yoksa kuran ilemi savunmuştur ?

 6. daha önce namaz kılıyor Allaha inanıyordum Muhammedi onun elçisi kabul ediyordum oysa şimdi inanmıyorum bunun birinci nedeni AKP ikinci nedeni İslam çoğrafyasında müslümanların bir birini boğazlaması bir birlerine tecavüz etmeleridir İbrahim Atabey gibi insanlar Ateizmi yaymıyor insanlar onun isteğiyle Ateist olmuyor yaptığınız yanlışlar haksızlıklar ayrımcılık buna vesile oluyor yıllardır saldırıyorsunuz Alevilere Solculara Atatürkçülere Aydınlara Çağdaşlara ne bekliyordunuz Müslüman olmalarınımı? böyle yapmaya devam edin edinki Ateist nufus Müslüman nufusun geçsin.

 7. Bu kadar yazı yazacağına, Dini bilgine güveniyor isen çıkıp tartışsaydın ya kendisi ile o zaman, ben onu bunu bilmemde bu ülkeyi yöneten din Allah kitap, Benim türbanlı bacım ile gelen insanlar sayesinde ülkede ateist sayısı seninnyazında yazdığın gibi on yılda üç kat arttı , sizlerin sayesinde oldu bu, İbrahim Atabey islamın ana kaynaklarını almış okumuş birçok videosun da bu var, diyorsun ki gülüyor kahkaha atıyor rahatsız oldum diyorsun saygı bekliyorum diyorsun peki sen nekadar saygı gösteriyorsun başka inanışları olanlara, adamların kilisesine gidip ankaranın yolları parçasını kim çalar müslüman bir Türk, cami içinde çoluğa çocuğa kim tecavüz eder müslüman Türk, cami içinde Suriyeli kadına tecavüz eden kim müslüman Türk imam, minarelerden bağırta bağorta seçim zamanı malum partinin çığırtkanlığını yapan kim müslüman Türk, kendi dinine inanmayanları, aşağılayan, pislik diyen, soysuz diyen maymun ve domuz diyen , odun diyen kim İslamın ana kaynağı kur an , sizler sağda solda gözümüzün içine soka soka din bezirganlığı yaptınız buna karşılık insanlar da şu Kur anı bir Türkçe okuyalım dediler ve dinden çıktılar bu kadar basit … mağdur edebiyatı yapmayın cesaretiniz varsa dininize güveniyorsanız en bilgilinizi alın gidin canlı yayında tartışın ..ama siz onu yapmazsınız tabi eline birkaç kuruş verdiğiniz gariban çocukları tetikçi olarak kullanıp tıpkı TURAN DURSUN u katlettiğiniz gibi eylemlerin altına imza atarsınız

  1. Arkadaşım, hakaret ve alay içeren yorumları yayınlamıyoruz. Ama edeplice yapılan eleştiride olsa yorumları yayınlıyoruz.

 8. Küfür, hakaret yok, eleştiri var, canlı yayına çağrı var ama siz yorumu kaldırıyorsunuz. Neden? Dininize güvenmiyor musunuz?

 9. Kardeşlerim bu gig tv denen oluşum islam ve müslüman düşmanı komiteler tarafından piyasaya sürülen toplumu islamiyetten uzaklaştırma projesidir amaçları insanları islamdan ve kurandan uzaklaştırarak dinsiz ve inançsız bir toplum yetiştirmektir çoğunlukla yaşları küçük genç kardeşlerimizin akıllarını çelmeye çalışıyorlar gençleri islamiyetten uzaklaştırmaya çalışıyorlar bu gig tv denilen youtube kanalının arkasında israil var amaçları gençlerin akıllarını çelip onları dinsiz ve inançsız yapmak ibrahim atabey denilen kişide israilin maaşlı elemanıdır ona gençleri islamiyetten uzaklaştırması için israil her ay 10 bin dolar para veriyor bu şahsa kesinlikle itibar etmeyin kardeşlerim bu şahıs vatan hainidir türkiyede bu şahsa açılmış davalar var türkiyeye geldiği anda tutuklanacak bu yüzden Rusyadan yayın yapıyor türkiyeye gelemiyor gig tv denilen bu islam düşmanı kanalı ilgili birimlere şikayet edip kapattıralım kardeşlerim.

 10. Felsefe yaptım dinden çıktım, çok sorgularsanız ve objektif olursanız sizde çıkarsınız.

 11. ahahaha teröristler hiç farkında değil mi ki hayatları boyunca tarikatları içerisinde hiç düşünmeden yaşamış insanlara gerçekliğin ‘propagandasını’ yapan birini işaret ettiklerinde takipçilerinin bir kısmı gerçeği merak edecek (İslam’ın 99’a 1 kuralı, 1 akıllı kişi hep olur) ve karşı tarafta nefretten, cehaletten, dogmalardan, fanatizmden uzak bir oluşum (hayatlarında ilk defa) gördüklerinde; tek ellerine geçen takipçi kaybetmek olacak…? İşin kötüsü, bazı takipçileri bütün bu nefretin bizzat ve bizzat dinlerinden değil de inandırıcılarından geldiğini zannediyorlar. İnsan doğasının nefrete sahip olmadığının anlaşılması lazım. REZIL FANATIKLER, korkularında ve nefretlerinde boğulabilirler, basit :))

 12. Kardeşlerim bu gig tv denen oluşum islam ve müslüman düşmanı komiteler tarafından piyasaya sürülen toplumu islamiyetten uzaklaştırma projesidir amaçları insanları islamdan ve kurandan uzaklaştırarak dinsiz ve inançsız bir toplum yetiştirmektir çoğunlukla yaşları küçük genç kardeşlerimizin akıllarını çelmeye çalışıyorlar gençleri islamiyetten uzaklaştırmaya çalışıyorlar bu gig tv denilen youtube kanalının arkasında israil var amaçları gençlerin akıllarını çelip onları dinsiz ve inançsız yapmak ibrahim atabey denilen kişide israilin maaşlı elemanıdır ona gençleri islamiyetten uzaklaştırması için israil her ay 10 bin dolar para veriyor bu şahsa kesinlikle itibar etmeyin kardeşlerim bu şahıs vatan hainidir türkiyede bu şahsa açılmış davalar var türkiyeye geldiği anda tutuklanacak bu yüzden Rusyadan yayın yapıyor türkiyeye gelemiyor gig tv denilen bu islam düşmanı kanalı ilgili birimlere şikayet edip kapattıralım kardeşlerim.

 13. Kardeşlerim bu gig tv denen oluşum islam ve müslüman düşmanı komiteler tarafından piyasaya sürülen toplumu islamiyetten uzaklaştırma projesidir amaçları insanları islamdan ve kurandan uzaklaştırarak dinsiz ve inançsız bir toplum yetiştirmektir çoğunlukla yaşları küçük genç kardeşlerimizin akıllarını çelmeye çalışıyorlar gençleri islamiyetten uzaklaştırmaya çalışıyorlar bu gig tv denilen youtube kanalının arkasında israil var amaçları gençlerin akıllarını çelip onları dinsiz ve inançsız yapmak ibrahim atabey denilen kişide israilin maaşlı elemanıdır ona gençleri islamiyetten uzaklaştırması için israil her ay 10 bin dolar para veriyor bu şahsa kesinlikle itibar etmeyin kardeşlerim bu şahıs vatan hainidir türkiyede bu şahsa açılmış davalar var türkiyeye geldiği anda tutuklanacak bu yüzden Rusyadan yayın yapıyor türkiyeye gelemiyor gig tv denilen bu islam düşmanı kanalı ilgili birimlere şikayet edip kapattıralım kardeşlerim.

 14. Kardeşlerim bu gig tv denen oluşum islam ve müslüman düşmanı komiteler tarafından piyasaya sürülen toplumu islamiyetten uzaklaştırma projesidir amaçları insanları islamdan ve kurandan uzaklaştırarak dinsiz ve inançsız bir toplum yetiştirmektir çoğunlukla yaşları küçük genç kardeşlerimizin akıllarını çelmeye çalışıyorlar gençleri islamiyetten uzaklaştırmaya çalışıyorlar bu gig tv denilen youtube kanalının arkasında israil var amaçları gençlerin akıllarını çelip onları dinsiz ve inançsız yapmak ibrahim atabey denilen kişide israilin maaşlı elemanıdır ona gençleri islamiyetten uzaklaştırması için israil her ay 10 bin dolar para veriyor bu şahsa kesinlikle itibar etmeyin kardeşlerim bu şahıs vatan hainidir türkiyede bu şahsa açılmış davalar var türkiyeye geldiği anda tutuklanacak bu yüzden Rusyadan yayın yapıyor türkiyeye gelemiyor gig tv denilen bu islam düşmanı kanalı ilgili birimlere şikayet edip kapattıralım kardeşlerim.

 15. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için her 10 bin dolar para almaktadır Walter Aaron ibrahim atabeyi türkiyeye ve islam dinine karşı kullanmak için özel olarak eğitmiştir ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 16. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için her ay 10 bin dolar para almaktadır Walter Aaron ibrahim atabeyi Türkiyeye ve İslam dinine karşı kullanmak için özel olarak eğitmiştir ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 17. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için her ay 10 bin dolar para almaktadır Walter Aaron ibrahim atabeyi Türkiyeye ve İslam dinine karşı kullanmak için özel olarak eğitmiştir ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 18. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için her ay 10 bin dolar para almaktadır Walter Aaron ibrahim atabeyi Türkiyeye ve İslam dinine karşı kullanmak için özel olarak eğitmiştir ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 19. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için her ay 10 bin dolar para almaktadır Walter Aaron ibrahim atabeyi Türkiyeye ve İslam dinine karşı kullanmak için özel olarak eğitmiştir ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 20. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için her ay 10 bin dolar para almaktadır Walter Aaron ibrahim atabeyi Türkiyeye ve İslam dinine karşı kullanmak için özel olarak eğitmiştir ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 21. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için ayda 10 bin dolar para almaktadır ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 22. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için ayda 10 bin dolar para almaktadır ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 23. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için ayda 10 bin dolar para almaktadır ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 24. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için ayda 10 bin dolar para almaktadır ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 25. gig tv youtube kanalının sahibi ibrahim atabey Walter Aaron isimli israil ajanından islamı karalaması ve türk toplumunu islamiyetten uzaklaştırması için ayda 10 bin dolar para almaktadır ibrahim atabey denilen bu satılmış vatan hainine itibar etmeyin.

 26. 1 eğer bir yaratıcı olmasaydı kainatta her şey tesadüfi olması gerekirdi ama bugün bilimde keşfetmiştir ki kainatta mükemmel bir düzen hakimdir gezegenlerin hareketi bile bir düzene sahiptir buda 1 elin tüm bunları bir düzene göre programladığını gösterir ki buna yaratıcı diyoruz evrim şartlara göre gelişim demektir öyle ise neden maymun kıllarını döküp kendisini üşümeye açık bir hale getirmiştir tarihte buzul çağı var sıcak çağı yok
  2 tarihten arkeolojik kalıntılardan dem vuruyorsunuz ilk insan kalıntıları mağara resimleridir bunlara dayanarak insanın ilkelliğini iddaa ediyorsunuz ki kaçırdığınız bir nokta var çocuk bugün bir çocuğun eline kağıt kalem verseniz gördüğünü çizmeye başlar işte mağara resimlerinizde o dönemin çocuklarının çizdiği resimlerdir hz adem yaratılmış ama ruh üflenmemişken secde emrediliyor neden çünkü cin toplumu insandan önce yaratılmıştır ilk cin iblisin bizzat kendisidir iblis bu olay ile huzurdan kovuluyor hz adem e ruh üfleniyor ama cennette iblis ile karşılaşıyor bu bir rövanş kur’an daki şeytan Allah konuşması yaşanıyor hz adem imtihanı kaybediyor yine kur’an daki şeytan vaadinde doğru çıktı ayeti ortaya çıkıyor şimdi durum ne iblis rövanşta insana üstünlük sağlamış bu durumda adalet gereği insana rövanş hakkı gerekir ki dünya hayatı başlıyor dünyaya sürülen sadece hz adem ve havva değil ibliste sürülüyor neden çünkü bu bir rövanş rakip olmadan galibiyet olur mu böylece dünyada 2 farklı akıllı grup oluştu mu insanlar ve cinler ve bu 2 grupta da erkeklik dişilik olduğuna göre bu 2 grup birbiri ile eninde sonunda etkileşime geçecek mi evet ortaya ne çıkar 3 grup melez bir grup şimdi gelelim meşhur enok kitabınıza orada ne vardı insanlar düşmüş melekler ve devler vardı şimdi düşünün bakalım siz iblis olsanız ben şeytanım dermisiniz hayır demezsiniz işte düşmüş meleğiniz melez soyunuz devleriniz hepsi yerli yerine oturdu mu gözcü tabiriniz şuan dünyaya bakın müslümanlar zulme uğruyorlar eğer kaçacak olsalar nereye kaçarlar dağlara değil mi dağdan bakanlar gözleyenler işte gözcüler tabiriz böyle oluştu bu durum nuh tufanına kadar gidiyor orada çok dikkat edilmesi gereken noktalar var neden hayvan toplanmıştır tüm dünya su ile kaplandıysa tufan sonu bu hayvanlar ne yedi nasıl hayatta kaldı değil mi tabi tufan dünyanın boyutsal olarak bölünmesi değilse gemiye alınan hayvanlar insan tarafında kalanlar geri kalan hayvanlar ise cinler boyutunda kalanlar olmadıysa şimdi dikkat edin peygamberlerin hayatında 2 peygambere özel binek verilmiştir ve Allah her şeyi çift yaratıyorsa bunların eşleri nerede değil mi acaba mitolojideki hayvanlar cinler boyutunda mı kaldı bugün yürütülen cern projesinin amacı acaba bu duvarı yıkmak mı burada nokta koyup devam edeyim hz nuh’un oğullarından hayat yeniden başlar noah filmine dikkat edin hz nuh’un oğullarından birinin eşi melez soydandır insanlık 3 oğuldan türer ve dünyada tek milletin destanı zülkarneyn kıssası ile benzerlik gösterir türklerin ergenekon destanı başka bir ilginçlik 3 oğuldan insanlık gelir dünyada 3 renk insan vardır bu bilgiler önemli çünkü bu renk olayı tarihte üstünlüğün başlama nedeni işte sümer kitabelerinin temeli buradan çıkıyor hiyeroğlifler neden profil ilk mısır halkı eziklik kompleksli insanlardı çünkü siyah tenli insanlardı buda zulümkar olmalarına sebep oldu yahudi ırkı beyaz tenlerin hepsi olarak başladı ama Allah onların bir kısmını maymuna bir kısmını domuza çevirdi ayet ile sabit değil mi şimdi bir düşünün bakalım şuan dünyada 1 millet maymuna dönüşse ne olur tüm dünya tarafından aşağılanır değil mi işte onlarda aşağılandı köle edildi işte sümer kitabelerindeki meşhur tanrılarınız böyle doğdu maymun oldular ama insan doğurdular çünkü dinde her çocuk islam üzere doğar yani günahsızdır buda onun maymun olarak doğmasına engeldir sümer kitabelerindeki maymunların insana dönüşmesini de anladınız mı şimdi gelelim bu çarpıtmaların neden yapıldığına bazı bilgilerin nereden geldiğine ilk ilahi bilgi hz adem ile başlar ona 10 sahife verilmiştir yani daha ilk insandan beri ilahi kaynak mevcut ve kur’an da sadece emirler yok değil mi denizlerin suyunun bir birine karışmadığı gibi kainat bilgileri de mevcut ve ilahi kaynaklar insanların durumuna göre güncellenmiştir ama bazı bilgiler her ümmet için aynı kalmıştır bunlarda ahlaki ve toplumsal kurallardır ibadetlerde bazı değişiklikler olmuş ama genel olarak aynı kalmıştır tabi bütün bunlar bugün insanlara zor geldiği gibi o günde zor gelmiştir işte bu yüzden tahrip yoluna başvurmuşlardır sümer kitabelerindeki yazıların kur’an ile benzerlik göstermesi ilk ilahi kaynak ile şuan ki kitabın hemen hemen bir biri ile aynı olduğunu kanıtlar başka bir şeyi değil kaynağı aynı olan kitaplar özünde de aynı olacaktır sümer kitabeleri kendinden önceki ilahi kitabın tahrip edilmiş halidir başka bir şey değildir kur’an a göre hz adem’in oğulları kurban olarak hem hayvan hem meyve kurban edebilmiştir neden çünkü insan az olunca herkesin kurban kesmesi gerekmezdi ama hz ibrahim den sonra bu daha sistemli bir hale getirilmiştir buda ilahi belgelerin insanlığın durumuna göre geliştirildiğini destekler sahifeler ve ilk 3 kitap direk inmiştir ama kur’an 23 senede parça parça inmiştir çünkü kıyamete kadar devam edecek olan kitabın kıyamete kadar olacak olayları kapsaması gerekiyor yada ışık tutması gerekiyordu bu yüzden de Allah önce olayları yaratmış sonra ayet indirmiştir ayrı yeten kur’an ı korumak için gerekli bir önlemdir çünkü kur’an taşlara derilere değil kalplere yazılmıştır bunun içinde parça parça inmesi gerekiyordu özümsenebilmesi için şimdi siz söyleyin ezber olduğunuz şeyi ve her gün yaptıklarınızı yazarmısınız yazılsa bile çok az insan tarafından yazılır zaten kur’an ın yazılması da böyle olmuştur hafızların azalması ile korku ile hz ebu bekir döneminde yazılmıştır ve bu kitap bugün ayasofyada mevcuttur yani islamın ilk 200 yılına ait eser yok lafını o kitabın varlığı çürütmektedir islamın ilk 200 yılı her hangi bir fıkhı eser yoktu çünkü kur’an ve onu bizzat öğrenip aktaranlar vardı şimdi kaç kişi kitap okuyor ya birine sorarız yada klavye başına geçeriz insan her zaman aynı insandı ama sonra sapık görüşler fikirler ortaya çıkmaya başlayınca kitaplarda ortaya çıkmaya başladı ve olaylar günümüze kadar geldi

 27. Onlar elleriyle dilleriyle Kuran ve Resule dil uzatır savaş açarlar…Bizde farkinda veya farkında olmadan Faize bulaşıp Allah ve Resulüne savaş açarız..Faiz Alan da Verende.!!! Acaba kim daha günahkar.!!!

 28. Arkadaşım Hasan Taştekin,

  maalesef cevabını okuduğumda suçlamaları bastırmak veya geçiştirmek gibi bir pozisyona düşmüşsün.

  Hele hele ‘ SON UYARIM’ demen bu aldığın pozisyonu iyice güçlendiriyor.

  Tarafımızca yapılması gereken, hemde bir an evvel, dinimizi, kuranımızı okumuş anlamış ve şu an hala havada asılı kalan SORULARI, SUÇLAMALARI ve HAKARETLERİ dinimize yakışır bir şekilde mantiki bir şekilde çürütmektir.

  Selamlar
  Ayhan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Enter Captcha Here :

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu